Lavico Etna Rosso Duca di Salaparuta DOC 0,75L-13,5%

ÚJ
Lavico Etna Rosso Duca di Salaparuta DOC 0,75L-13,5%

A Nerello Mascalese, amely az Etna lejtőiről származik, a termőhelytől függően eltérő karaktert mutat. A Vajasindi Birtok teraszain ez a fekete szőlő adja a Lavico Etna Rosso alapját – egy elegáns szerkezetű bort, amely részben francia tölgyfahordókban érlelődik, friss és finoman sós ízvilággal. Ideális grillezett és párolt vörös húsokhoz és vadhúsokhoz. Közepes és érett sajtokhoz kiváló, ízletes vörös húsos ételek tökéletes kísérője. Hűvösen tálalva kiválóan illik sós halételekhez is.

11 900 Ft
A vásárlás után járó pontok: 119 Ft
Kedvencekhez
Nyomtat
Összehasonlítás
Részletek
Adatok
Vélemények
Részletek

A szőlőfürtök bogyózása után a szőlőt a fermentáló tartályba helyezik, ahol megkezdődik az alkoholos erjedés. Néhány nap elteltével a szőlőhéjat átforgatják, hogy kivonják a polifenolokat és az antociánokat. Az erjedési folyamat körülbelül két hétig tart, ezt követően a bor legalább öt napig a héjon marad.

Ezután következik az első fejtés a fermentáló tartályban, majd az almasavbontó erjedés természetes módon zajlik le betontartályokban. Az üledékről történő lefejtést követően a bort legalább egy évig érlelik, részben betontartályokban, részben új és másodtöltésű tölgyfahordókban.

Adatok
Cikkszám
CR379
Termék státusza
ÚJ    
Vélemények
Webáruház készítés
simplepay_hu